İspanya hak etti

Turnuvanın en göze hoş gelen takımıyla en sıkıcı takımının maçı nasıl olacaktı? Mbappe nihayet dünyanın en iyi futbolcusu etiketinin hakkını verecek miydi?
Aslında maç öncesi en büyük soru işareti, cezalı Carvajal’ın yerine kimin oynayacağıydı. Çünkü bu seçim, Mbappe’nin karşısındaki ismi de belirleyecekti. De La Fuente’nin 38 yaşındaki sağ açık Jesus Navas’ı seçmesi kaşları havaya kaldırdı. Üstüne maçın başında önce Mbappe, Navas’ın önünden Muani’ye asist yaptı. Hemen ardından Navas sarı kart gördü. İspanya için eyvah ki ne eyvahtı!
İşte bu anda ortaya 16 yaşını bitirmekte olan bir çocuk çıktı. Yamal öyle bir gol attı ki Maignan değil 2 Maignan olsa çıkaramazdı. Sonrasında İspanyollar, Fransızların güçlü savunmasını driplingler ve koşularla şaşırtmaya başladı. Ve bu şaşırtmaların sonucunda Olmo’nun golü geldi.
Turnuva başından bu yana temkinli oynamaya alışmış Fransa için şimdi risk alma zamanıydı. Bu turnuvada neredeyse ilk defa o zengin hücum güçlerini fazlaca kullanmak durumunda kaldılar.
İspanya ikinci yarıda belki de turnuvadaki en kontrollü futbolunu oynadı. Belki de Almanya maçında verdikleri pozisyonları hatırladılar. Finalde rakipleri kim olursa olsun favori İspanya olacak.
Fransa ise bu kadar değerli ve güçlü bir kadroyla nasıl bu duruma düştüğünü iyice düşünmeli. Deschamps’ın, “İstemeyen izlemesin” demesinin maalesef anlamı yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x