İspanya Erkek Milli Takımı, kadın futbolcuyu zorla öpen Federasyon Başkanı’nı kınadı

T24 Dış Haberler

İspanya Erkek A Milli Takımı, İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales’in kadın milli takımı futbolcusu Jenni Hermoso’yu Dünya Kupası töreninde öpmesini, “kabul edilemez bir davranış” olarak niteleyerek kınadı. 

Pazartesi günü Las Rozas Antrenman Tesisleri’nde düzenlenen sürpriz basın toplantısında İspanya Erkek A Milli Takımı adına kaptan Alvaro Morata, ortak açıklamayı okudu. 

Basın toplantısına Morata’nın yardımcı kaptanları Marco Asensio, César Azpilicueta ve Rodri de katıldı. Açıklama İspanya Futbol Federasyonu’nun internet sitesinde de yayınlandı.

Açıklamada, “Milli takım, son zamanlarda İspanya futbolunun imajına zarar veren bazı konulara değinmek ister. İlk olarak Kadın Milli Takımımızın Sidney’de Dünya Kupası’nı kazanması nedeniyle gururumuzu dile getirmek ve onları tebrik etmek isteriz” denildi. Elde edilen başarının “tarihi” olduğunu vurgulayan futbolcular, “Bu sebeple başarılarının gölgelenmesi nedeniyle oyunculara üzüntümüzü dile getirmek ve yanlarında olduğumuzu söylemek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Açıklamada, Rubiales şöyle kınandı: 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir